Gitara – vertinga bei prasminga dovana!

Gitara –  prasminga dovana!

Tikriausiai, ne vienas svajojame išmokti groti gitara. Muzika daugelio  mūsų gyvenimuose užima svarbią vietą. Visi turime mėgstamų grupių ar atlikėjų, kurių dainų klausomės. O jei dar mokėtume tas dainas pagroti patys… Mokėjimas groti suteikia daug malonumų ir džiaugsmų gyvenime. Be to grojant tobulinama  klausa, lavinami muzikiniai gabumai, miklinami pirštai.  Taip pat tai gali būti puikus laisvo laiko praleidimo būdas. Tad, norint padovanoti  dovaną artimam žmogui, gitara gali būti geriausias pasirinkimas. Šiuo instrumentu apsidžiaugs tiek jaunas tiek vyresnis žmogus.

Kokia gitara  labiausiai tinka dovanoti?

Pagrindiniai gitarų tipai :

  • akustinės (metalinėmis stygomis)
  • klasikinės (nailoninėmis stygomis)
  • elektrinės

Populiariausios yra akustinės arba klasikinės gitaros. Jos yra santykinai nebrangios, nereikalauja jokių elektroninių priedų ir jomis galima iškarto groti.  Taip pat ji stilingai papuoš jūsų butą ar ofisą.

Klasikinė gitara  ji skirta groti Klasikai ir yra išlaikiusi klasikinę formą, kuri nesikeitė nuo viduramžių laikų. Be Klasikos ir Flamenko atlikėjų šią gitarą neretai mėgsta ir bardai- dainuojamosios poezijos atstovai. Klasikinė gitara turi platesnį grifą ir pasižymi švelnesniu skambesiu ir jos skambėjimas yra tylesnis negu gitaros su metalinėmis stygomis.

Akustine gitara yra panaši į klasikinę gitarą, tik su metalinėmis stygomis. Ji skamba garsiau, jos tonas aštresnis, labiau tinka atlikti Rock, Pop, Funky, Jazz stiliaus muzikai.

Elektrinė gitara – instrumentas sukurtas 20 amžiuje, jis skirtas groti su įgarsinimo sistema ( geriausia naudoti gitarinę garso kolonėlę ). Todėl ji viena ( nepajungta į garso sistemą ) skamba labai tyliai ir tembras yra skurdus. Pajungus i garso stiprinimo kolonėlę ir panaudojus įvairius gitarinius efektus, išgaunamas įvairus ir spalvingas tonas. Su elektrine gitara galima groti įvairią muziką, bet visgi ji daugiau skirta Rock , Pop, Country, Funk ir Metal muzikai groti.

Kaina

Galioja taisykle , kuo brangesne gitara, tuo geresnė kokybė. Labai didelis kokybės šuolis yra tarp gitarų kainų diapazone 50-200€. Toliau kainai didėjant kokybė ir skambėjimas kinta nežymiai. Nebrangi gitara (apie 100€) gali tikti pradedantiesiems, besimokantiems. Reikia žinoti, ką mėgsta jubiliatas. Jei Rock ar Pop muziką, tai labiau tiktų gitara metalinėmis stygomis, o jei Klasiką arba Flamenko, tuomet labiau tiktų klasikinė gitara su neiloninėmis stygomis.

Gitara – vertinga dovana

Gitara, laikui bėgant ir tvarkingai naudojant, išlaiko savo vertę. O sena ir gerai išlaikyta gitara, pvz pagaminta pries 50 ir daugiau metų, yra vertingesnė negu nauja.  Jei savininkas nutars nebegroti, tai  galės instrumentą parduoti, nes jo vertė laikui bėgant mažai keičiasi. Be to gitara yra graži dekoracija ar dizaino elementas, galinti puošti gyvenamą vietą.

Jeigu žmogus išmoks ir pradės rimčiau groti, jis tikrai susiras bendraminčių ir prasmingai leis laisvalaikį,  o gal net ir pradės kocertuoti, jei ne didžiojoje scenoje, tai draugų rate.

One thought on “Gitara – vertinga bei prasminga dovana!

  1. Neringa says:

    Ačiū, tamsta, už puikų, kokybišką aptarnavimą. Viskas (nuo pirkinio užsakymo iki pristatymo) vyko labai sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *