Kaip išsirinkti ausines?

Kai ausinių yra tiek daug, kaip nuspręsti, kurios tinkamos jums? Kad būtų paprasčiau, aprašome pagrindinius žingsnius, padėsiančius išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančias ausines.
PAGRINDINIAI ŽINGSNIAI
Kam ausinės bus naudojamos?
SPORTUI
Ausinės skirtos naudoti sportuojant turi būti stiprios daugeliu aspektų. Jos turi būti nelaidžios vandeniui ir prakaitui, būti pagamintos iš tvirtų medžiagų ir likti savo vietoje atliekant sudėtingiausius treniruočių judesius.
KELIONĖMS
Kelioninės ausinės turi būti patogios visur. Kai aplinka triukšminga, praverčia aplinkos triukšmo slopinimo funkcija. Taip pat patogu, kai ausinės yra bevielės (palaikančios Bluetooth ryšį).
MUZIKAI
Ausinės muzikai garso įrašą turėtų atkurti kaip galima tiksliau ir kokybiškiau. Kadangi gyvenimą be muzikos daugelis sunkiai įsivaizduoja, tad kiekvienas gali išsirinkti sau patinkantį ausinių stilių.
TV
Yra daug priežasčių naudoti ausines žiūrint TV: geresnė garso kokybė, atsiribojimas nuo aplinkos triukšmo ar nuo aplinkinių. Bet kokiu atveju tokios ausinės turėtų būti patogios, nevarginti ausų ir užtikrinti judėjimo laisvę – būti bevielės.
AUKŠČIAUSIA KOKYBĖ (High-End)
Aukščiausios kokybės ausinėms pagrindinis uždavinys – idealiai atkuriamas garsas. Be jokios abejonės – aukščiausia surinkimo ir medžiagų kokybė. Naudojant tokias ausines turėtumėte jaustis lyg „prarytas“ muzikos.
DJ
DJ ausinės turi blokuoti išorinį triukšmą išlaikant nenutrūkstamą ir kokybišką garso srautą. Korpusas turi būti itin tvirtas ir gerai prispausti ausis jų nevarginant.
KONFERENCIJOMS, INTERNETINEI TELEFONIJAI, TRANSLAICIJOMS
Kokybišką bendravimą gali užtikrinti tik aiškus garsas be foninio triukšmo suderintas su aukščiausio lygio komfortu. Tokių ausinių pagrindinė skiriamoji detalė – mikrofonas.
STUDIJAI, MONITORINGUI
Svarbiausia čia – natūralus ir švarus garsas, veiksmingas triukšmo slopinimas bei dėvėjimo komfortas.
Prie kokio garso šaltinio jungsite ausines?
Ausines jungiant prie kompiuterių standartinių garso plokščių, telefonų, nešiojamų muzikos grotuvų, reikėtų žinoti, kad šiuose garso šaltiniuose naudojami silpni stiprintuvai, o stiprintuvo teikiamą galią efektyviau panaudoja didelio jautrumo ir mažos varžos ausinės.
Aukštesnės klasės studijinių ir High-End ausinių varža gali siekti 300Ω ir daugiau. Tokioms ausinėms yra reikalingi ausinių stiprintuvai.
AUSINIŲ TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS
Pagrindiniai korpusų tipai

korpusu tipai

Atviro (open-back) ir uždaro (closed-back) tipo korpusai
ATVIRO KORPUSO AUSINĖS
Geresnė oro cirkuliacija
Erdvus, natūralus garsas
Komfortiškesnės dėvint, nešyla ausys
UŽDARO KORPUSO AUSINĖS
Gera išorinio triukšmo izoliacija
Garsas nesklinda į išorę, todėl tinka naudoti aplinkoje, kur reikalinga tyli aplinka.
Ryškesni žemi dažniai
Tinka naudoti ir triukšmingoje aplinkoje, per renginius, koncertus, monitoringui ir pan.
Varža (impedance)
Varža – vadinamasis kintamosios srovės pasipriešinimas, kurį ausinės turi tam tikromis sąlygomis. Naudojant ausines su įrenginiais, kurių žema išvesties varža, jos garsą atkurs tuo gariau, kuo bus mažesnė jų varža. Taigi, įrenginiams su akumuliatoriumi (išmaniesiems telefonams, nešiojamiems kompiuteriams ir nešiojamiems grotuvams) reiktų rinktis ausines su kuo mažesne varža. Ausinės su didele varža dažniausiai yra skirtos profesionaliam naudoijimui.
Dažnių reakcija/dažnių juosta (frequency response/frequency range)
Ausinių dažnių reakcija (frequency response) – dažnių juosta (frequency range) – dažniai, kuriuos ausinės gali konvertuoti į garsą. Jaunas sveikas žmogus girdi maždaug nuo 20 Hz iki 20 kHz dažnių garsą. Žemesnių dažnių (infragarso) ir aukštesnių dažnių (ultragarso) žmogus girdėti negali. Paprasčiau kalbant, kuo platesnė ausinių atkuriamų dažnių juosta, tuo tikslesnis bus atkuriamas garsas.
Galia (power handling capacity/input power)
Ši charakteristika nurodo, kokia elektrinė galia gali būti tiekiama į ausinių garsiakalbį, nepadarant jiems žalos.
Garso slėgio lygis/efektyvumas/jautrumas (efficiency/sensitivity)
Tai dydis nurodantis, kaip ausinės konvertuoja elektros galią į garso spaudimą. Kuo didesnis garso slėgio lygis, tuo garsas stipresnis. Bet čia nereiktų pamiršti ir varžos rodiklio, nuo kurio taip pat priklauso garso stiprumas.
Šaltiniai:

http://www.akg.com/
http://europe.beyerdynamic.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *